Katarzyna Bagińska

Katarzyna Bagińska

Radca prawny, członek OIRP w Poznaniu. Ekspert w dziedzinie prawa spółdzielczego, specjalista w zagadnieniach związanych z obrotem i korzystaniem z nieruchomości (m. in. regulacje stanu prawnego, sprawy wieczystoksięgowe, sporządzanie umów najmu, dzierżawy, etc.). Przez wiele lat zajmowała się tematyką związaną z obrotem nieruchomościami rolnymi, m. in. obsługując w tym zakresie państwowe osoby prawne. Zajmuje się także szeroko pojętą tematyką prawa cywilnego.

Kariera zawodowa

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zanim została radcą prawnym odbyła aplikację sędziowską i przez sześć lat pracowała na stanowisku asystenta sędziego.

Jako radca prawny Katarzyna Bagińska od razu rozpoczęła prowadzenie własnej działalności. Doświadczenie we współpracy z prestiżowymi poznańskimi kancelariami prawnymi, które zdobywała jeszcze podczas aplikacji, sprawiły, że niemal od razu zajęła się obsługą państwowych osób prawnych oraz organizacji pozarządowych.
W swojej codziennej pracy Katarzyna Bagińska porusza się w wielu dziedzinach prawa, jednak szczególnie jej bliska jest tematyka ochrony dóbr osobistych. Wnosiła skargę do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka (skarga została przyjęta).

Jest osobą energiczną, rzeczową, obdarzoną dużym poczuciem humoru. Jej otwartość przekłada się na zdolność budowania bardzo dobrych, stabilnych i długotrwałych relacji z Klientami. Nie boi się wyzwań, trudnych spraw i skomplikowanych procedur.

Pasje i zainteresowania

Wielbicielka wędrówek górskich oraz podróży, zwłaszcza po Skandynawii. Chętnie spędza czas na lekturze – nie pogardzi przy tym dobrym kryminałem. Ciało i umysł trenuje, praktykując jogę.
Lubi dobrą muzykę. Czasem nawet łączy tę pasję z życiem zawodowym – prowadzi obsługę prawną Polskiego Fanklubu Queen.